Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Why does Robert Frost often write in blank verse? A. It lends itself to metaphors about nature. B. It mimics the sound of natural speech. C. It creates vivid i
What is the best for cleaning up scattered laser toner particles? a. Use a hair dryer to blow away the residue b. Use moist paper towels to wipe up par
Please help X= 6 2/3 9 12
Basic Spanish Conversation (fill in the blanks)
The United States is a major producer of what element? mercury diamonds copper aluminum
what is the volume of a cube with side 12m? ​
Through (0,2) and (4,1) write the slope intercept form of the equation of the line
In a few sentences, explain what it means to be financially responsible.
Help, please? Thanks!
True or false atom has the same number of protons as it does neutrons