br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the following function for f(x)=−3 f(x)=2x+5
4. You decided to gather some information for how many days it rained over a period of time. You observed that it rained on 17 days and it did not rain on 13 da
Which is a strategy for eating healthier
the number of protons in an ato
Customer Service. Is an organization's ability to _______ customers
which of the elements in set P are irrational
GCF of 12z3, 45z2, and 18z5.
4x - 3 ( x - 2 ) = 21
Solve the equation 0.3 = -15z.
What is the degree measure of an arc 471 ft. long in a circle of radius 10 ft.?