mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Dorothy is responsible for assisting dr. thau with pediatric allergy testing. what route of administration will be used?
According to the yerkes-dodson law, the level of physiological arousal typically associated with peak performance tends to be
_______ painted scenes of the American landscape,
Imagine two billiard balls on a pool table. Ball A has a mass of 7 kilograms and ball B has a mass of 2 kilograms. The initial velocity of the ball A is 6 meter
Chagnon uses this term to refer to the lies he told the yanomamo about his food:
Calculate the ph of a solution in which [oh−]=7.1×10−3m.express the ph of the solution to two decimal places.
How were the Mycenian Minoans different
the efforts of one food worker can often motivate others to reach their potential trough a process called
Someone help me answer this one
Given the domain {-5, 0, 5}, what is the range for the relation 2x+y=1