chaniyahd38
chaniyahd38 chaniyahd38
  • 26-05-2022
  • Mathematics
contestada

Can someone pls help me ! 20 points !

Can someone pls help me 20 points class=

Respuesta :

alle28 alle28
  • 26-05-2022

Answer:

60/13

Step-by-step explanation:

Ver imagen alle28
Answer Link

Otras preguntas

A 7-pound bag of pears costs $5.60. What is the price per ounce?
A flexible covering that surrounds a cell
I have a test that has independent Clauses, Dependent Clauses, preposition phrases what does TW mean in this context.
Why do you think Jefferson called the slavery issue a “firebell in the night”? Write a short paragraph in which you explain your conclusion.
ax+by=c solve for b (literal equation)
in a rainforest ecosystem, both chameleons and toucans eat insects. What type of example is his?
If I was to wake up at 5 AM everyday to start a good daily routine, at what time should I sleep? (Excluding the general 8 hour sleep rule)
You have a 100.0-ml buffer solution that is 1.0M acetic acid (K, = 1.77 x 10-5). and 2.OM sodium acetate. Use this to answer the next 3 questions. 4. What is th
A 3-gallon bottle of bleach costs $11.04. What is the price per quart?
If ΔEFG ~ ΔLMN with a ratio of 2:1, which of the following is true? segment EF over segment LM equals segment FG over segment MN segment EF is congruent to se