kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

Y = {x | x Element of Set N and 16 < x < 25} ?
What work ends with the phrase, "Workers of all countries, unite!"?
how much interest will you get on $800 investment for 1 year at 6.45% ?
can you tell me what is ballet?
After decaying for 48 hours, l/16 of the original mass of a radioisotope sample remains unchanged. What is the half-life of this radioisotope?
how would I calculate the X from a known velocity when launching a ball off a table?
if a Balloon is filled with 282 cubic inches of a gas at a pressure of 14 pounds per square jnch, using inversely proportional find the new pressure of the gas
1. how would you differentiate your heart rates before and after exercising? 2. what is the advantage of timing for a full minute to find your pulse? 3. what is
how would I calculate the X from a known velocity when launching a ball off a table?
what is the mass in grams of 1.73 moles CaH2