mannylopez28 mannylopez28
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.24. How much does one orange cost

Respuesta :

Simplyxnaii
Simplyxnaii Simplyxnaii
  • 25-04-2022
3.24 divided by 6
The answer is 54 cents per orange
Answer Link

Otras preguntas

Is 9.664 bigger than 1.664
When 9 is subtracted from a number then divided by 2, the answer is 4. What is the number?
0.1 is 10 times as much as
What's the scientific notation of 0.000000109
0.1 is 10 times as much as
As an object is undergoing free fall motion.As it falls the objects?,speed increases,acceleration increases,both of these,or none
solve the simultaneous equations: 4x+7y=1 3x+10y=15
which florentine sculptor created the first free-standing nude sculpture in western Europe since classical times
What is 2538 rounded to the nearest hundred
What is the answer to Sec (3.14/4) = ?