as20000 as20000
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 10 gallon tank of gas cost 22$. Find the unit price per gallon

Respuesta :

leana8605
leana8605 leana8605
  • 25-04-2022

Answer:

what...

Step-by-step explanation:

Answer Link
2wicedate
2wicedate 2wicedate
  • 25-04-2022

Answer:

2.2$

Step-by-step explanation:

22 divided by 10

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) Change the verb to indicate that it was in progress at a time in the past using the correct form of Estar in Blank
Is finding the squared verion of a number multiplying times 4?
algebra- you make a large pot of soup. You freeze the soup in small and medium containers. A small container holds 4 ounces and a medium container holds 6 ounc
Which of the following would not be considered a natural right? A.life B.authority to rule others C.liberty D.property
Henry Clay’s Missouri Compromise was significant because?
Stone rings, pingoes, and rock glaciers and other ___________ activity became more common during ice ages.
A tiger can eat up to 55 pounds a meat a day about hiw many days would it take to eat the follwing pray
Answer both please, thanks
how does the universe move?
What is determined by the census that is taken every ten years? the number of House seats per state the congressional district boundaries the congressional dist