aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

write all of the numbers that round to 50
Labels that indicate warnings and side effects are known as _______ labels. a. warning b. counseling c. auxiliary d. formulary
According to Charles Darwin, what was the result of natural selection? a. Over time, animals lost specialization. b. Over time, species became better adapted
Torque can be calculated by multiplying the force (N) applied at 90∘ to the lever arm at a distance (m) from the pivot point (point of rotation), the compound S
When did the Neolithic revolution begin? a. about 9500 B.C.E. b. about 50,000 B.C.E. c. about 2000 B.C.E. d. about 100,000 B.C.E.
Why did the Roman Empire produce more coins?
The length of time hunter-gatherers stayed in one region depended on
Use polymer in a sentence
A math problem that equals 8?
508,000 in expanded form