mackenzie28
mackenzie28 mackenzie28
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of the muffin mix is $1.29 for 0.8 ounces what is the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
$1.032: 1 ounce


You just multiply 1.29 by 0.8. (I'm terrible at explaining)
Answer Link

Otras preguntas

cos A/1-tan A + sin A/1-cot A =sin A + cos A
Explain why hydrogen and oxygen are considered elements whereas water is not considered an element.
Name two modern technologies that help us to monitor cyclones.
whats the name of HOCl AND HClO?
Define unit of electric work (JOULE) in relation to quantity of charge and potential difference.
What is the slope of the line between (3, -4) and (-2, 1)?
(x + 7)/14 = 1 - 3/7x x=?
Alyssa is selling bags of peanuts to raise money for a fundraiser. So far, she has sold 36 bags of peanuts. This is 45% of her goal. What is Alyssa ' s goal
What is the major difference between a solution and an ordinary mixture?
What is the slope of the line between (3, -4) and (-2, 1)?