Tristinishere Tristinishere
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help me please if you know

Help me please if you know class=

Respuesta :

Amy2486 Amy2486
  • 26-01-2017
8.25/11 = 0.75 each pen cost 0.75$
13.5/0.75=18
Answer is 18 pens
Answer Link
mattheman1812 mattheman1812
  • 26-01-2017
The answer is 18



Hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Although Plato and Aristotle disagreed with democritus what did his theory suggest was true about all matter?
A boat travels 36 miles in 1.5 hours ans then in 14 miles in 0.75 hour. what is the average speed?
1. Do you think the style of the book suggests anything about its value? Explain.
12/7 as a mixed number
what capital city is about 300 miles southeast of Minsk, Belarus?
thoughtful acts can benefit others
pasha is thinking of a number such that when twice the number is added to three times one more than the number she gets the same result as when she multiplies f
Y=50-5x What is the value of x
m +3n= 7;n= -2, 0, 1
what is the GCF of 33,55,132