jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an equivalent function to the function below? f(x) = 30(1.03)3x f(x) = 30(3.0900)x f(x) = 30(1.0927)x f(x) = 10(1.0927)x f(x) = 10
Wich is less likely to be a reliable source of information , the webpage of a university or the webpage of a scientist who is trying to sell a new invention? Ex
What is the density of an object having a mass of 8.0g And a volume of 25cm^3
If you added 2,500 pounds and 2 tons, what would the total weight be
A(n) __________ is money set aside by formal action for a specific use.
In a simple aquatic food chain, plants are eaten by small herbivorous fish. These small fish are eaten by larger fish. Which of the following terms describes th
If the density of pure copper is 8.89g/cm3(at 20•c),calculate the volume of a copper brick with a mass of 4.5kg
An author's audience refers specifically to
How do you use the additive inverse to evaluate an expression that uses subtraction
Which statement can be represented by the equation 18/m=7.2?