iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

About how many editors work at a newspaper
85 inches is how many feet and inches
Which of the following is true about the Judiciary Act of 1801
Multiply. Express your answer in lowest terms. 1/6 x 5/7 = ?/?
According to the Declaration of Independence, which situation justifies open rebellion against a government
Where are students who are being mainstreamed placed? A. In a private school B. In a standard public classroom C. In special classes D. In a charter school
Who fulfills the witches' prophecy of not being "born of a woman"?
Jason spent $18 on a shirt then he spent $24 on a pair pants what is the total amount he spit
126 is decreased to 48
The process of respiration is essential in the oxygen/carbon dioxide cycle. Respiration removes ______ from the atmosphere and produces and releases ______ to