Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is 7000 a composite number
what is the evolutionary history of an organism
what are two methods to find the output of an input of 200?
Order the fractions from least to greatest. 2 2/3,2 6/15,2 3/5,2 4/9
A cheerleader is being held 4 feet off the ground. She is tossed into the air with an initial speed of 32 feet per second. Her height t seconds after she is thr
i was delivered by abraham lincoln at dedication of a battlefield cemetery in pennsylvania what am i
Word problem whose solution is |-70|=70
The amount of energy available from foods is known as A. ATP. B. carbohydrates. C. calories. D. sugars.
The long bone of the upper leg is the _____. femur tibia patella radius
What are the sticks called that comes with a boat ?