cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

13. A gas of unknown molecular mass was allowed to effuse through a small opening under constant pressure conditions. It required 72 s for the gas to effuse. U
(b)The graph of y = g(x) is shown. Draw the graph of g(2x). Will award 100 Brainly points The points of the graph is (0,0) (2,-4) and (4,-2)
1.23 × 10 to the 5th power =
It takes 2000 bees 1 year to make 7 jars of honey. How long will it take 5000 bees to make 70 jars of honey?
Rewrite x4y2 − 3x3y3 using a common factor. 3xy(x3y − x2y) 3xy2(x2 − x2y) x2y(xy − 3xy2) x2y2(x2 − 3xy)
A woman saves $6000 at 2.5% compund interest. She adds $1000 to her amount at the end of each year. Find the total savings after 2 years
Select the correct answer. Which of the following represents a function? B. {(0,1), (3,2), (-8,3), (-7,2), (3,4)} C. x -5 -1 9 8 -1 y 1 7 23 17 1
if angle BF is parell to angle and CD m<1=70 find m
helpppppppppppppppppppppp
helpppppppppppppppppppppppppppppppppp