mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME I'M BEING TIMED I WILL DOUBLE THE POINT All Hawaiian honeycreeper bird species have similar skeletal and muscle structures. However, each Hawaiia
Plzzz help me I am timed
I need this ASAP please.
please help fast its due in 30 minutes
THIS IS ACTULLY World Area Studies BUT THEY DIDNT HAVE IT describe some of the major problems that the country of Rwanda faced after the genocide.
Please help. Read the sonnet. "Sonnet 12" by William Shakespeare When I do count the clock that tells the time, And see the brave day sunk in hideous night; Whe
If a solution to a linear system of equations is no solution, then what must be true about the graph of the system?
Why were so many of the 282 laws about farming and irrigation?
50 POINTS Plz helpsWhich electromagnetic waves have the highest frequency (use pictures above) Which color in the visible light waves has the highest wavelength
i dont know this help me