mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

Is “shows a snowy dove” alliteration? Shakespeare - Romeo and Juliet - Act 1 Scene 5
Your friend John has just informed you that he has been on a very low carb diet for 2 months and has lost 20 lbs. Use the information from this lesson to answer
what is the role of DNA in transmitting genetic information?
A detail in a piece of writing which is of some interest to the reader, but is not central or important to the subject matter is called a ____ detail.
Gaius marius managed to be elected consul a record-setting ___________ times. question 3 options:
Which tab would you click to access the autosum feature?
Help with this please!
Principle = $15,500 Interest Rate = 8.75% Time = ? Years Simple Interest = $5425.00 Solve for the Time in Years
An observer counts 4 complete water waves passing by the end of a dock every 10. seconds. What is the frequency of the waves?
What factors help geologists determine earthquake risk for a region?