notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

How many halves are there in 23
The Treaty of Brest Litvosk allowed the Germans to
how do u say fat pig in german
Differentiate. y=ln (17-x)
Why Is Idaho Called the Gem State?
what is the similarties of all three rocks types
how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
a box contain 9 novels, 7 biographies, and 5 reference books. Alyssa randomly chooses a book, then she randomly chooses another book without replacing the first
How to prove Jack guilty in the lord of the flies book?
How to prove Jack guilty in the lord of the flies book?