gellenburg704 gellenburg704
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate of $4.56 for 6 apples

Respuesta :

28alyssalfu
28alyssalfu 28alyssalfu
  • 24-02-2022

Answer:

$0.76 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link
JoeMama4206921 JoeMama4206921
  • 24-02-2022

Answer:

$0.76 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does slippered pantaloons means in the seven ages of man for william shakespeare
find the cube root of 740
write 6/10 as a terminating decimal
Which of the following best describes the difference between a mixture and a pure substance?
Why did the English settle in the Chesapeake Bay area?
find the cube root of 740
How many times more basic is a solution with a pH of 10 than a solution with a pH of 8  a. A pH of 10 is two times as basic  b. A pH of 8 is two times as basic
What is an ion? in chemistry
Janes quiz scores: 82 64 73 91 85 what is the mean ?
what is 6/10 as a terminating decimal?