babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

In seedless plants, a fertilized egg will develop into _____. in seedless plants, a fertilized egg will develop into _____. a fruit a gametophyte spores gametes
Choose the statement below which correctly compares the numbers 36,899 and 34,901. A.36,899 > 34,901 B.36,899 < 34,901 C. 36,899 = 34,901
Which symbolic number is used in the design of Notre Dame’s west façade? two three four one
Tanisha kicks a soccer ball during a game. The height of the ball, in feet, can be modeled by the function f(x)=-16x squared +48x, where x is the time in second
What is the largest digit N for which 2345N is divisible by 6?
Can a virus hang out a long time in a body without showing up
Nicholas earned 8% in his savings account. if he is in the 28% tax bracket, what is his after-tax savings rate of return?
please answer questions 1 a,b, 2 a and b, and 4, 5
if a residual is large and negative what does it mean
What is the result of adding the system of equations? 2x + y = 4 3x - y = 6