332047
332047 332047
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I JUST CAN'T FIGURE THIS HARD QUESTION OUT!

PLEASE HELP I JUST CANT FIGURE THIS HARD QUESTION OUT class=

Respuesta :

ocqitlin ocqitlin
  • 25-01-2022

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

$80

10% = 8

5% = 4

1% = 0.8

2% = 1.6

$4 + $1.6 = $5.60

Answer Link

Otras preguntas

Which law of motion accounts for the following statement? "A planet stays in orbit around the Sun." first law second law third law
Neeta bought 2 and 3/5 liter of milk from the market.To make it 3 liters, how much more does she need?
Five notebooks cost $4.65. what is the price for two notebooks??? Help!!! Please!!!!
Why do mammals drink milk?
The weight of Jacob’s backpack is made up of the weight of the contents of the backpack as well as the weight of the backpack itself. Seventy percent of the tot
people in sahel usually work in secondary industry wheres the mistake
who was the discovered electron
Line JK passes through points J(–3, 11) and K(1, –3). What is the equation of line JK in standard form?
when does lactic acid fermentation take place in human cells?
In the sentence "Mary caught a frog," the common noun serves as A. the predicate of the sentence. B. the object of the sentence. C.