tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a good strategy for finding the distance between two numbers on a number line?
what are 2 ways in which inherited factors can affect a persons health?
sandy has 200 dollars in her bank account if she writes checks for 19.98 what expression describes the change in her bank account
What is the value of the underlined digit 6035 (the 3 is underlined)
what 2 numbers can you multiply to get 31? can 31 get into smaller groups?
What is historiography?
which two laws helped to transform america life in the 1950s
work out the volume of a cuboid 6cm by 4cm by 2.5cm
work out the volume of a cuboid 6cm by 4cm by 2.5cm
Civilization has changed much in the last 2,000 years, or two ____________. A. millennia B. centuries C. millennium D. decades