qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does a neuroradiologist do daily.
Why is Brainly asking me to get a free trial or a add and not even giving me a option for a add pls let me know
HURRY HURRY I GIVE BRAINLIEST TO FASTEST PERSON AND IF ITS RIGHTTT!!! How did mountains affect government in the ancient Greek city-states? Close community rela
Me ayudas ¿Qué tienen en común las regiones donde viven Montse y Ramon? ¿en que se diferencian? įtu región (ciudad) se parece más a Cataluña o Andalucia? Hola!
Current Attempt in Progress Nash's Trading Post, LLC developed the following information about its inventories in applying the lower-of-cost-or-net-realizable-v
can some one help me plezs
Find the equation for the percent.​
Larry invests $100 in a savings plan. The plan pays 5 1/2% interest each year on his account balance. How much will Larry earn in interest after 3 years? after
Can someone help me with this ASAP please I’m being timed !
A salesman earns 20% commission on all the merchandise that he sells. Last month he sold $900 worth of merchandise. How much commission (in dollars) did he earn