qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

3 of 6 As an estimation we are told £3 is €4. Convert £85.40 to euros. Give your answer rounded to 2 DP
Question 23 of 301 PointWhich of the following traits are characteristic of all mammals?A. They breathe through gills.B. They walk on two limbs.C. They lay eggs
Which of the following is false? a. United States President James Polk was strongly against the annexation of Texas . b. United States President John Tyler was
PLEASE HELP ASAPAfter the Navigation Acts went into effect, A: Britain stopped shipping goods to the colonies. B: the colonies began to export molasses. C: smug
Which of the following statements is true of cause-and effect relationships
i will mark as brainliest and will give 10 pts!!! can someone pls help with this ASAP i need what the notations mean and the answers (with explanation) i will m
What is the area of the rhombus shown below ^
Why are stimulants, such as amphetamines, very harmful to use?
Evaluate 5n +3p for n=-2 and p=4
SOMEONE PLEASE HELP ME !! ASAP!!