qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

how did differences in land cause conflict between the Powhatan and the Virginia colonists
anyone have the answer to this one?
about how many crusaders took part in the crusades ?
whats 4(-2-9.2x)=3(2-7.6x) solve for x
Bob gets an e-mail addressed from his bank, asking for his user ID password. He than notices that the e-mail has poor grammar and incorrect spelling. He calls h
What are two or more atoms linked/bonded together called?
Watch the final animation closely (it will play continuously). a. Why were more than 2 total atoms needed to create this compound? b. Explain what happened to t
In your own words, what is a narrative and what must be in it?
. Question 1 The widest horizontal measurement in the eye wire is the measurement.
A scientist finds fossils of the same marine animal in two distant locations. Which conclusion statement is correct?