myholmes14 myholmes14
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

In ratio form how much would one cupcake cost if 8 cupcakes cost 12 dollars

Respuesta :

amelianpalmer721 amelianpalmer721
  • 25-01-2022

Answer:

8:12 or 8 to 12

Step-by-step explanation:

You have to know that a ratio is a fraction so you say 8 over 12

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP PLEASE!!
Eva loves tomatoes and plants them in her garden every spring. Before Eva plants the tomatoes, she divides her garden into eleven equal parts. Eva plants strawb
Which feature of a sedimentary rock, if present, would be most likely to help a scientist determine its age? A.variable sediment size B.mud cracks C.a fossil co
anyone know any browsers other than google? i need a fallout 4 map for a book in writing
How many water molecules are released when 4 glucose amylose forms?
.58 plus what gives you 1.07
If (2k, k) and (3k, 4k) are two points on the graph of a line and k is not equal to 0, what is the slope of the line? A.) 3 B.) 3k C.) (1/3) D.) (3/k)
which situation could be considered pseudoscience? 1. students gather to identify plants in an area.2.students gather to record their beliefs about paranormal a
Write the equation in slope-intercept form of the line passing through (2,7) and (-5,2).
What is customer retention?