Heather11123
Heather11123 Heather11123
  • 23-01-2022
  • Mathematics
contestada


One jar of crushed ginger costs $2. How
many jars can you buy for $4?

Respuesta :

superkohen
superkohen superkohen
  • 23-01-2022

Answer:

2 jars

Step-by-step explanation:

If one jar costs $2 and you have $4 then $2+$2=$4

Answer Link
anthony9lev
anthony9lev anthony9lev
  • 23-01-2022
2 Jars because each jar cost $2
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between the Mid-Atlantic Ridge and the East Pacific Rise?
How did the influx of african-americans change northern cities?
18 necklaces made in 3 hours
Please help will reward Brainly
what is 16/3 as a mixed number
Brooke and two friends went to the movies and spent a total of $42. The movie tickets were $5 each and they each bought a popcorn combo. What is the cost of one
Diane is 13 years old and is pondering her own talents, interests, and needs, as well as her place in society. according to erikson, this struggle represents th
The process used to separate two or more liquids based on differences in boiling point is called
Two more than a certain number is 15 less than twice the number. Find the number
A strand of mrna that is 450 bases long, how many amino acid will it form