olivia2889 olivia2889
  • 25-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apple + Orange = $20
Apple is twice the price of the orange
How much does the apple cost?

Respuesta :

sshakhinabonu sshakhinabonu
  • 25-12-2021
It costs 40 dollars bcz twhce the number of 20 is 40 its like multiple by 2
Answer Link

Otras preguntas

Pride of Peers is a bakery chain that specializes in preparing homemade confectionaries. The company donates most of its earnings to rehabilitation centers for
Palermo Company estimates that unit sales will be 10,600 in quarter 1; 12,900 in quarter 2; 14,600 in quarter 3; and 19,000 in quarter 4. Using a sales price of
Rob, Bill, and Steve form Big Company. Rob performs $45,000 of services for his 45 shares of the company. Bill transferred property with a basis of $5,000 for $
Make a time line of china that includes the time periods Han, Period of Disunion, Sui, Tang, Song, Yuan, Ming, and Quin.
Definition of hierarchy?
a raging bull of mass 700kg runs at 10 m/s. How much kinetic energy does it have?
transcribe the following words l will mark brainliest accommodation omelettes Trinity physics physical 2. what are the most important figures of speech what
Jenny (35 years old) is considering making a one-time contribution to either a traditional 401(k) plan or to a Roth 401(k) plan. She plans to withdraw the acco
True or false: over-using to be verbs can weaken a sentence A. True B. False
Elise's health insurance policy has a deductible of $500, a $20 copayment on doctor visits, and coinsurance of 10% on all expenses other than those for which th