kareema35 kareema35
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen gulab jamuns cost 3.49 how much will 5 dozen cost

Respuesta :

semaaa
semaaa semaaa
  • 23-11-2021

Answer:

17.44

Step-by-step explanation:

if one dozen cost $3.49 than 3.49 × 5 = 17.44

Answer Link

Otras preguntas

Pls answer both! Thanks =D
Do viruses require energy?
paolo's puppy weighed 11 pounds at the vets office. what is this weight in ounces?
Why did germaniac flock to the roman empire in the late 300?
Immigrants, women, African-Americans, and migrant workers were unionized by the what
in the function y = .08x + 5, y represents the cost of water per gallons and x represents the number of gallons. How much does the cost of water increase for ev
The Enlightenment had a profound impact on the American Revolution and its prominent leaders. Thomas Jefferson was particularly influenced, especially by John L
what is (7x)(2+5-10)
Which of the following best explains the difference between an absolute monarchy and a republic? A. An absolute monarchy is ruled by a single individual; a r
The product of -15 and the quantity x minus 5