cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

What number must you add to complete the square? x^2+14x=-5 A. 14 B. 28 C. 7 D. 49
Alice earns simple interest of $120 at an annual interest rate of 6% for the period of 1 year. What equation shows the relationship between principal amount (p)
The flu fighters competed against 40 bands in the chicken soup county battles of the bands. The top 15% will compete in the all virus state finals.How many band
Convert: How many minutes are in 3 days?
which equation has no solution
Suppose you have two cars, and the larger one is twice as massive as the smaller one. If you and a friend push on them so that their acceleration are equal, how
the distance to your brother's house is 416 miles, and the distance to Denver is 52 miles. if it took 8 hours to drive to your brother's house, how long would i
Two fractions one positive one negative whose product is 5/8
Why do you need to find the number that is half way between zero and 1 1/2
why does this say I'm in middle school?