Lythanex6928 Lythanex6928
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of the wood is 9.50$ per meter how much would it cost Matt to buy 2 1/2 meters?

Respuesta :

sportsgame828 sportsgame828
  • 22-11-2021

Answer:

$23.75

Step-by-step explanation:

9.5 x 2 1/2 = 23.75

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference in the role of an operator and the role of a promoter?
1. What is x squared over 6=w-y if the subject of the formula is x??? Help please
is this the correct way to use the word "lui" in a sentance Je lui ai appelé Henry
how do you solve 3 q+2(q+1)
Uncle Toms Cabin convinced many northerners that... a) slaves were treated better than factory workers. b) Slavery was necessary. c) Slavery was wrong. d) Slave
What motivated the United States to enter into a war in Spain?
'In treasure Island which statement best describes Jim? A. He is funny and eager to make others laugh. B. He is modest and does not brag about his heroic acti
A system of linear equations has infinitely many solutions. Does that mean any ordered pair in the coordinate plane is a solution? Also, can you answer this, ca
Gravity is considered what type of force? conservative non-conservative
Who is credited with putting the concept of using mass-produced interchangeable parts into practice? DeWitt Clinton Eli Whitney Cyrus McCormick Peter Cooper