avalova
avalova
25-10-2021
Mathematics
contestada
Can somone help please and thank you<3
Respuesta :
goldenpoo21
goldenpoo21
25-10-2021
She pays $11.40 for the roast.
Answer Link
26abdelazizn
26abdelazizn
25-10-2021
Answer:
She pays 11.40 for the roast
Find unit rate then multiply
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
A circular mat has a circumference of 220 centimeters. Find the radius rounded to the nearest whole number.
The value of x AB= BC= AC=
Benjamin bought 12 goldfish. Each goldfish cost $0.98. How much did Benjamin spend
Rosa just finished installing a small koi Pond in her backyard and now needs to re-sod. One side of the koi pond is 2 feet shorter than the other side. One
how is state of nature and war connected
How does a hypothesis help scientist understand the natural world
George W. Bush is the 43rd president of the United States. What corrections should be made to this sentence? A. Capitalize "P" in the word president. B. R
How does culture emerge as humans live out the Christian mandate
An individual living entity is referred to as what A: Cell B: Organism C: Organ D: Tissue
A grocery bag contains x apples, each weighing 1/3 of a pound, and y pounds of grapes. The total weight of the grocery bag is less than 5 pounds. Which graph re