kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

Platyhelminthes have flame cells. What is their significance? A.They help in respiration. b. They help in excretion. c. They help in protection.
What is a group of ravens called?
Kelso is in charge of a bake sale. On each table, t, there will be a platter of 24 cookies and 2 bowls of brownies with b brownies inside. Kelso needs an additi
A certain compound is made up of one phosphorus (P) atom, three chlorine (Cl) atoms, and one oxygen (O) atom. What is the chemical formula of this compound?
A reward that follows an action is called a. human relations b. self talk c. risk-taking d. reinforcements
Is 95.045 greater than 95.545
A discounted concert ticket is $14.50 less than the original price p. You pay $53 for a discounted ticket. Write and solve an equation to find the original pric
how do you write 2/3r4 as a verbal expression
Solve 5 over x plus 8 equals 3 over x for x and determine if the solution is extraneous or not.
What is 805 thousandths in a decimal form