Nobodyishere7777 Nobodyishere7777
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the questions

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the question class=

Respuesta :

andrewgravley26
andrewgravley26 andrewgravley26
  • 22-10-2021

Answer:

35 cents per 1oz

Step-by-step explanation:

there is a slope of 1 so the cost of 1 oz is equal to (1,1)

Answer Link

Otras preguntas

how could a person  in the provinces be granted roman citizenship
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
how could a person  in the provinces be granted roman citizenship
what is 12.2billion divided by 3.8%
What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
Please solve equations by completing square
How can I work out 30% of (blank) is 60?
Can someone please answer this