MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

when you subtract one square number from another =5
what is 24 divided by 4?
A dog eats 7 cans of food in 3 days. At this rate, how many cans of food does the dog eat in 3 + d days?
Can two guys make a baby? Why or why not?
HELP asap Read the passage. excerpt from How to Behave: A Pocket Manual of Republican Etiquette by Samuel R. Wells American children (we are sorry to be obliged
In 1957 a group of around eighty members of the atlanta christian council issued what became known as the "minister's manifesto," which a. urged people in geor
When garnishing the apple pie for thanksgiving, i "add[ed] a sprinkle of cinnamon to the crust" just like the recipe suggested. why did the writer add brackets
Suppose a population consists of 5000 people. Which of the following numbers of members of the population being surveyed could result in a point estimate but no
Read the excerpt from "A Modest Proposal." Whereas the maintainance of an hundred thousand children, from two years old, and upwards, cannot be computed at less
On very hot days animals will often find a patch of dirt on the ground too lay and keep cool which best explains how laying on the ground in dirt keeps the anim