TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

Angle B is 45% of angle A. Angle C is 35% of angle A. What is the measurement of angle A?
Solve for x: 12(x-2)<24
How was religion involved in Prince Henry's exploration goals? A.) He hoped to spread the religion of Islam to remote regions of the world. B.) Money from the p
What is the central idea of the Ptolemy selection? How does Ball develop this central idea?
Describe what an electromagnet Give 2 examples of when an electromagnet is used in everyday lives
can an object have zero acceleration and nonzero velocity?
What is f(4) if f(x) = |3x + 4| - 2
describe a pattern you see in your list that you can use to determine whether a larger number such as 1,276,549 is divisble by 5
How can an arrow be used to represent the size and direction of a force?
Lilli jogs 1/2 mile in 1/10 hour. What is Lilli's rate in miles per hour? Drag and drop the correct value into the box.