AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

By what percentage did MRSA infections increase between 1995 and 2005?
How do you find the next three terms in the geometric sequence 9, -3, 1, , ... ?
What is the solution to the system of linear equations? {4x+3y=5 {43x+9y=108 Enter your answer in the boxes. (____, ____)
What did you do to prepare in advance for reciting the poem?
What transformation of figure 1 results in figure 2? Select from the drop down menu to correctly complete the statement. A ______ of figure 1 results in Figure
The mode of 3 numbers is 6 and the range is 4. Write down a possible set of numbers. Please help, needed for tomorrow.
Which of the following is not an accurate statement regarding mental illness? Some mental disorders, though not curable, can be treated with medication. Some pe
why did many people oppose the passage of the sedition act of 1798?
When bile breaks apart large globules of fat the process is known as?
A spotter stands near the lifter with his feet wide and hands near the lower back. He pays careful attention to the bar and makes sure the lifter does not fall