tnei23
tnei23 tnei23
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP

The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store. What is the cost of one pound of cheddar cheese?

PLEASE HELP The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store What is the cost of one pound of cheddar chee class=

Respuesta :

Scabbers
Scabbers Scabbers
  • 23-09-2021

$8.25 ÷ 3= $2.75/ pound

...

Answer Link

Otras preguntas

How does your body respond to an increase in the waste products of energy production
Read the excerpt below and answer the question. "It's a free country, sir; the man's mine, and I do what I please with him, - that's it!" (p.13) The excerpt abo
Transcribe this section of DNA. TAC-GGA-TTT-AAA-ACG-ATC DALA HELP PLEASE!!!
The extended warranty on a mini-fridge costs $41. 25. If the warranty is 12. 5% of the normal price, what is the cost of the mini-fridge itself, to the nearest
Sean received both the 5th highest and the 5th lowest mark in the class. How many students are there in the class?.
Which cultural influence came from the Black Power movement? O A. Changing names to reflect African heritage B. Adopting a less multicultural viewpoint C. Chang
What would happen if our bodies could not metabolize glucose?.
determining end behavior and intercepts to graph a polynomial function
How can I solve this?
who was the founder of delawaer