ginnyyazbek ginnyyazbek
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

If Johnny makes $20 in 2 hours, $50 in 4 hours, $70 in 6 hours and $100 in 8 hours, what is the unit rate he gets paid?

Respuesta :

sufia1112 sufia1112
  • 22-09-2021

Answer:

$240 20hours

Step-by-step explanation:

20+50+70+100 : 240

2h + 4h + 6h + 8h : 20hours

Answer Link

Otras preguntas

What kind of home work you help
Rewrite the following sentence to eliminate the dead/weak verb(s). Sentence: The dog was small.
please help asap 23 pts
What is 500,000-437981
Place the events of Tinker v. Des Moines in the correct order
write A definition of the primary structure of a protein
Explain why California and Rhode island have the SAME amount of delegates in the Senate. 25 points! Please don't just put something in the answer box for the po
Find the next term in the sequence 5, 25, 125, 625
In ways ways did the hongwu emperor work to improve the live of Chinese peasants?
Find the slope of the line passing through the points (1,-5) and (4,1). A. 2 B. -4/5 C. 5/4 D. -2