pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

What do scientists assume about the universe
The earth exerts a gravitational force of 500N on an object. What is the mas of the object in kg?
Use the number 913,256. Write the name of the period that has the 913 digits
The Equal Rights Amendment to the Constitution was proposed in 1923 and approved by Congress in ____, but never ratified by the requisite three-quarters of the
The Homestead Act and grants of land to railroads were used to (1) raise money to finance the federal government (2) limit the influence of monopolies and trust
In may, Jim lunch account has a balance of $58.19. If lunch costs $2.74 per day, how many days will Jim be able to buy lunch before his account runs out of mone
round to the nearest ten and hundred 762
The shrew would be considered ____ for the snake and hawk.
how did scientific advancements affect geographic knowledge
The value of 7 in 503,497 is blank times the value of 7 in 26,475