emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

) During a 56-week test, 3,731 patients participated in the double-blind trial. participants did not have type 2 diabetesmellitus. one group of participants rec
What can happen to individuals who provide for themselves through farming, fishing, or hunting, and who barter and trade in low-income and middle-income countri
If the ordered pair are equivilant ratios, what ordered pair is missing?
Augustus is trying to make chocolate milk. He has made a 10% chocolate milk solution (this means that the solution is 10% chocolate and 90% milk). He has also m
On a piece of paper graph f(x) = 3x if x<3 2x if x>3 then determine which answer choice matches the graph you drew​
Directions: Read another point of view on the role of poetry which reflects on questions of cultural identity and complete it with the verbs provided in the pre
ANALYZING MAPS 5. Look at the map. Which ancient cultures were not conquered by the dominant Mongols? What might be some reasons these civilizations were not co
Circle O is centered on the origin with a diameter of 14 units. Determine if the point (−3,2√10) is on the circle. Explain your reasoning.
What is a non-economic benefit to international trade? A. increased productivity B. exposure to new cultures C. lower input costs
evaluate for f(6), show all work