BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

use mental math to complete the pattern5×6
can u help me with this problem?
Which of the following was a sign of an unsound economy during the 1920s? a. Personal debt was decreasing. b. Wages were keeping pace with production. c. More g
a sample of aluminum is placed in a 25.0 ml graduated cylinder containing 10.0 ml of water the level of the water rises to 18.0 ml aluminum has a density of 2.7
Is 16.45 equal to 16.454
6 music CDs to 8 DVDs, 18 music CDs to 24 DVDs. Determine whether the ratios are equivalent. Show your work
how many dimes make a dollar
The sum of two consecutive even integers is −234. what are the two integers
use the distributive property to multiply 5(b+8) a.5b+40 b.5b+8 c.5b+13 d.8b+40
What choices does martin luther king made