tianaalridge0131
tianaalridge0131 tianaalridge0131
  • 21-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer ?

What is the answer class=

Respuesta :

renardtnt1
renardtnt1 renardtnt1
  • 21-08-2021

Answer and Step-by-step explanation:

To find out the answer, we need to first find how much money it is to buy 1 kg of almonds.

So, do 34 divided by 4.

[tex]\frac{34}{4} = 8.5[/tex]

Now, multiply 8.5 by 5.

8.5 × 5 = 42.5

The cost for 5 kilograms of almonds is $42.5

#teamtrees #PAW (Water And Plant)

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Alfred has a mathematics background and believes strongly in quantitative measures of variables. jeanne insists that many important developmental outcomes are m
What process or event was required for plate tectonics to begin on earth ?
Which of the following is one of the ways in which the U.S. Congress is different from the U.K. Parliament? A. The U.S. Congress is much larger than the U.K.
What was president Jackson’s position on the Indian Removal act of 1830
In a rhombus VENU, diagonals VN and EU intersect at S. If VN= 12 and EU=16, what is the perimeter of the rhombus?
Which is most true about Jim craw?
HELP!! I need some help on this. I will do 10 points for every question of this test. I will also name the correct answer the brainliest!
How are the Spectra of the gasses Different?
What type of themometer would you use to take your temperature
In ww1, what were each sides trying to achieve