bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

The two lizards in the United States are the gilamonster and the chuckwalla. The average Gila monster is 0.608 meter long. The average chuckwalla is 0.395 meter
How do you change exposure to allow for greater DoF
Did feudalism create a stable form of government?
the main issue of the 1840s free soil party was that
About 85% of people who live in Africa live __________.
Who intended to write an epic poem 12 books long?
why is the enlightenment considered a turning point in world history
What are body parts use for survival from horses
how did europeans change the nature of african slavery
three new scientific instruments that were invented as a result of the scientific revolution