8utzuaghic 8utzuaghic
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Dan spent $765.00 on equipment to open a business selling bumitos. He sells the burritos for $3.50 each. The cost of the ingredients to make each burito is $0.75

Respuesta :

Eduardo1296 Eduardo1296
  • 04-06-2021

Answer: 3:50b>765.00+0.75 279 Burritos

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Match the definition to the term for a better understanding of the paragraph. 1. observing written symbols and recognizing individual words fusing 2. combini
what is the volume of a cube that measures 11 meters on each side
NEED HELP ASAP!!!!!!!!!!
Which type of sexual harassment is looking to punish a target for a perceived slight?
The solution set for all real numbers x such that 2x + 3 < 19 and 2x − 3 ≤ -7 is (___,___)
what does bill clinton impeach trial reflect about U.S politics?
What do we call the mass of an element in a compond compared to the entire mass of the compound?
Suppose a point at (2, 3) is translated to (7, −1). Which rule describes this translation?
Read the excerpt from “The Yellow Wallpaper” by Charlotte Perkins Gilman and complete the sentences that follow.
outlining separates main ideas from