txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What was the role of America after WWI?
Which of the following verbs is a reflexive verb in Spanish? A.Nosotros sentimos B.Tú lavas C.Me siento D.Yo lavo
If 3(x+2)=5(x-8) what is the value of x+2? A. 23 B.25 C.40 D.46
There are 6 people in Eden's family. Each person drinks 2/5 of a gallon of milk each week. How many gallons of milk does Eden's family drink each week?
The length of a rectangle is 24 units. Can the perimeter x of the rectangle be 60 units when its width y is 11 units? A. No, the rectangle cannot have x = 60 an
What is 70=1/2((5x+10)-(3x-2))
Functions of gloves in the laboratory​
What are the functions of nerve cells
how a strontium salt emits colored light​
easy pllsssssss help