yucki666
yucki666 yucki666
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Brocolli cost $3.36 a pound at the market. If Marisa
bought 2.5 pounds, what was the cost?

Respuesta :

vanepiolin18 vanepiolin18
  • 21-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8.4

Answer Link
ImVeryfat ImVeryfat
  • 21-05-2021

Answer:

$8.4

Step-by-step explanation:

[tex]3.36*2.5[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Describe the reaction below by listing thebonds that break and the bonds that form2 Na+Cl22 NaCl​
The cultural landscape an introduction to human geography. true or false
Add. 4 7/12 + 2 3/4 + 7 5/12 Help
(2) Complete the get_num_of_characters() function, which returns the number of characters in the user's string. We encourage you to use a for loop in this funct
which of these is a chemical property of a substanceA. densityB. colorC. reactivityD. melting point​
A push or a pull on an object is known as a(n) A. Acceleration B. Pressure C. Velocity D.Force
One of Lisa’s college classmates is an aspiring body builder with questionable nutrition knowledge. He eats more than the recommended amount of dietary protein
3x + y = 19 and x + 3y = 1. Find the value of 2x + 2y. a. 20 b. 18 c. 11 d. 10 e. 5
need help on math question!!!​
which of the following illustrations is a pictograph​