donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

5-(n-4)= 3 (n + 2) what does n equal
Decline (five cases, singular and plural) the following noun. Give the English for each form. Write your answer in the space provided. Noun is: POETA --------
wheres the metaphor in this sentence “The small house before us would work. It would be our first piece of America, the first home we would buy with the money o
Complete the conditional statement. If 2 > -a, then _____.
1.008÷0.8 show work​
When do lunar eclipses occur?
Is -1 1/2 rational?
A molecule of sugar has 45 atoms to make up the substance. If a sugar crystal has 1000 molecules, how many atoms are present?
2) -On - 2n = 16 How do I solve this
what is the acceleration of an object that slows from 15.2 ms to 11.2 ms in 3 seconds