Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two numbers is 50. If the larger number is divided by the smaller number we get 7/11. Find the numbers.
27. He had spent .............. time writing an essay about his childhood. A. a large number of B. a great deal of C. a few D. few 28. Peter has spent ......
I need help answering this ASAP
1. What are the responsibilities of a section officer?
Age of Yusuf is 24 years more than half the age of Ajay. 5 years before sum of their ages was 41. Find their present ages.​
The repetition of the word "love" is effective because it Abol Read the passage from The Farewell Speech I do assure you there is no prince that loves his subje
Which polynomial is prime? Plz help!
lim(x-0) (sinx-1/x-1)
nền kinh tế mở có chính phủ với các hàm C=200+0,75Y I=40+0,1Y T=10+0,05Y G=100 X=60 M=30=0,2Y. Xác định sản lượng cân bằng nền kinh tế.Tính tiết kiệm,cán ngân s
find the slope of the line passing through the points (-4, -7) and (4, 3)