jazlinetorres4813 jazlinetorres4813
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

AVOCADOS You have $9.60 to buy avocados for a
guacamole recipe. Avocados cost $2.40 each.
Write and solve an inequality that represents
the number of arocados you can buy.

Inequality:

Respuesta :

S28514743
S28514743 S28514743
  • 23-04-2021

Answer:

23.04

Step-by-step explanation:

Multiply 9.50 and 2.40 and the put the decimal between the 3 and the 0 :)

hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equationsY=2x-4, 3x+y=1​
In order for a society to run smooth it must run on?
Explain why having a good accountant is important for a large business. What does an accountant do? Do some research to find out. What might happen to a busines
What is LN A 12 B I3 C.14 D 16
pls help with all thanks you
find the product of (1/5x^3)(10x)(1/5x^2)​
Which best explains what a character's "inner life" is? A. The character's posture and gestures B. The character's age and appearance C. The character's friend
what did james oglethorpe believe in?
helpmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
A factory produced 150 tons of steel in one year. The next year, the output increased to 180 tons. What is the percentage increase in the output? A. 17% B. 20