phurwa155
phurwa155 phurwa155
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

4 chalkboards cost $691.76. If the chalkboards all cost the same amount, how much does each chalkboard cost?

Respuesta :

2751300377 2751300377
  • 23-04-2021

Answer:

$172.94

Step-by-step explanation:

Divide the number by 4 and that's what you get

Answer Link
DominatorDiaz120 DominatorDiaz120
  • 23-04-2021
The answer is $172.94 because 691.76/4 = 172.94
Answer Link

Otras preguntas

FILL IN THE BLANK. HELPPPP!Weak bases react with _______ to form the hydroxide ion and the conjugate _______ of the base. Concentration in solution does not aff
An offspring will have both the traits of the mother and father. Why?___________
when the moon's shadow falls on part of earth a what occurs
Does 16/2 equal a whole number
What is the nearest tenths of 23.456
turning on a tv is an example of _______ energy being transformed into_________ energy and________energy
how many articles does the Constitution Have?
i dont get how to write 36 thousandths in standard form
To infer the theme of a story, one must analyze the motivations of the central character that is the focus of interest, the __________.
WHAT DOES PETROGLYPHS